Pierwszy odpust parafialny w Niekłończycy

Utworzono: piątek, 18, wrzesień 2015

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, odbył się pierwszy parafialny odpust w Niekłończycy. Jego obchody zostały połączone z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Ryszard Kamiński, który wygłosił także homilię. Uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godz. 19:00. Na tę uroczystość, w ramach parafialnych dożynek, 2 sołectwa leżące na terenie parafii (Niekłończyca i Uniemyśl) przygotowały wieńce dożynkowe.

Wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli władz powiatowych i gminnych (starosta powiatu polickiego Andrzej Bednarek, burmistrz Polic Władysław Diakun, wiceburmistrz Maciej Greinert), ponadto obecny był także nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież - Antoni Michnowicz. Po zakończonej Mszy św. przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek w świetlicy w Dębostrowie.