Ks. Jarosław Grybko oficjalnie proboszczem

Utworzono: sobota, 04, lipiec 2015

Z dniem 28 czerwca br., dekretem JE ks. abp. Andrzeja Dzięgi, została erygowana parafia pw. Narodzenia Najświętszej Mary Panny w Niekłończycy. Tego dnia, podczas Mszy św. koncelebrowanej o godz. 10:00, do nowo powstałej parafii został wprowadzony nowy proboszcz – ks. dr Jarosław Grybko. Uroczystego wprowadzenia dokonał dziekan Dekanatu Police – ks. kan. Waldemar Gasztkowski, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Policach. Mszę św. wraz z ks. Jarosławem koncelebrował pochodzący z Niekłończycy ks. kan. Ryszard Kamiński, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Szczecinie, który ofiarował parafii przywieziony z Bari medal ze św. Mikołajem.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do szkoły na słodki poczęstunek przygotowany wspólnie przez cztery sołectwa: Dębostrów, Drogoradz, Niekłończyca i Uniemyśl.

Na portalu społecznościowym Facebook został już uruchomiony profil parafii w Niekłończycy, na którym będą zamieszczane bieżące informacje z życia parafii. Serdecznie zachęcamy do śledzenia tego fanpage’u.

fot. mah